Vodné pólo: ženy v Bratislave, Kadeti v Žiline

Počas víkendu 25. -26. 3. 2023 vycestovali naše družstvá kadetov a žien na svoje ligové súťaže. Našich kadetov čakalo druhé kolo oblastnej súťaže kadetov, kde sa v Žiline predstavili proti KPŠ Nereus Žilina a PVK Vrútky. Druhým družstvom bolo po dlhoročnej pauze v ženskej ligovej súťaži naše družstvo žien, ktoré sa v priebehu víkendu stretlo so Sláviou UK Bratislava, KVP Kúpele Piešťany a Olympia Košice.

Slovo trénera, Pavol Kertész: „Kadeti odohrali svoj druhý kvalifikačný turnaj a potvrdili svoju kvalitu. Družstvo je síce zložené prevažne z chlapcov mladších, ako je daná kategória, oba zápasy boli úplne v našej réžii. Výrazne sa presadil Lukáš Cebo, ktorý je dlhodobo vo veľmi dobrej forme a spolu s Tomášom Cifrom sa vrátili z reprezentačného zrazu. Naši chlapci popri nich naozaj rastú, a som spokojný s výsledkami zo Žiliny. Predviedli sme pár naozaj pekných vodnopólových akcií a tak môžeme pokračovať v príprave na finálové turnaje.“

Slovo trénera, Marek Gális: „Ligová súťaž 2022/2023 žien začala v Bratislave. Poslednú úplnú ligovú súťaž sme ako klub odohrali v sezóne 2017/2018 kedy ukončilo viacero starších hračiek svoje pôsobenie. V tej dobe sme sa zamerali, s výnimkou jedného „Slovenského Pohára“ 2021 v Košiciach, na mládežnícke družstvá dievčat, aby sme si v priebehu rokov „vychovali“ ďalšiu generáciu vodnopólistiek. Plány nám skrížila koronová situácia, ako každému, a je to veľmi náročný a dlhodobý proces vychovať si vlastných hráčov a hráčky až do seniorskej kategórie v kolektívnom športe. Myslím, že ľudia čo to zažili a žijú vedia o čom hovorím a koľko to chce úsilia...

Je to teda po rokoch naša znovu premiéra v ženskej ligovej súťaži. Naša „znovupremiéra“ sa mi však vôbec nepáčila a nepodali sme dobrý športový výkon. Mohli by sme sa vyhovoriť na nezohratosť mladého tímu, ale to sa len sami budeme klamať. Buď hrať vieme, alebo nevieme a musíme s tým niečo do ďalších kôl spraviť. V Bratislave sme vo všetkých troch stretnutiach ťahali za kratší koniec, na začiatok súťaže nám chýbal „drive“, ktorý sme u dievčat videli v juniorských súťažiach prípadne na turnaji „O štít mesta Topoľčany“. Náš omladený tím bol doplnený o tri seniorky a to Brňovú, Kopcovú a Volodko. Avšak nestačilo nám to na uchmatnutie nejakých bodíkov, či prípadne značnejšie potrápenie súpera. Na ďalšie kolo sa už do tréningového procesu zaradili ďalšie dve seniorky – Hýroššová a Laciková, toho času už Rybanská. Najbližšie kolo žien nás čaká v domácom prostredí 15.-16. apríla po Veľkej Noci na krytej plavárni v Topoľčanoch. Tešíme sa na vás.“

Kadeti:

Žilina, 25.marca 2023

PIRANA Sport Club Topoľčany -PVK Vrútky 18:9 ( 3:4, 4:1, 6:1, 5:3 )

Cebo 8, Rušiti, Bílek po 3, Solčanský 2, Gális , Cifra

Klub plaveckých športov Nereus - PIRANA Sport Club Topoľčany 4:23 ( 1:3, 0:7, 2:6, 1:7 )

Cebo 5, Solčanský, Rušiti, Bílek 3, Alex Galvánek, Cifra 2, Gális, Valaský, Bažik, Kertész, Staňo

Galvánek Alan, Galvánek Alex, Solčanský, Cebo, Gális, Štefka, Valaský, Rušiti, Bílek, Bažík, Kertész, Cifra, Staňo

Tréner: Kertész, Asistent: Slašťan 


Ženy:

Bratislava, 25. -26. 3. 2023

Slávia UK Bratislava - PIRANA Sport Club Topoľčany 22:4 ( 7:1, 4:1, 4:2, 7:0 )

Kudina, Cebová, Dubajová, Brňová

Klub vodného póla Kúpele Piešťany - PIRANA Sport Club Topoľčany 20:11 ( 6:4, 5:1, 4:2, 5:4 )

Zelinková, Brňová 3, Dubajová 2, Kopcová, Kováčiková, Vargová 1

PIRANA Sport Club Topoľčany - ŠK Olympia Košice 10:21 ( 1:9, 4:3, 3:6, 2:3)

Góly: Cebová 3, Kováčiková, Zelinková 2, Kopcová, Kudina, Dubajová 1

Petrášová, Volodko, Kudina, Cebová, Kopcová, Kováčiková, Zelinková, Dubajová, Libiaková, Vargová, Brňová, Milinchuk, Číšková

Tréner: Gális, Asistent: Hýroššová