Vodní pólisti v Šamoríne, Prešove ale aj doma, plávanie v Štúrove

Víkend je za nami a poďme si zhodnotiť aký bol? PIRANA Sport Club Topoľčany opäť štartoval na všetkých frontoch. Zúčastnili sme sa plaveckých pretekov Štúrove, vodní pólisti hrali svoje ligové súťaže – mladší žiaci v Prešove, kadeti v Šamoríne a juniorky doma.

 Z pohľadu na čísla to prináša úplne iný pohlaď na víkend. Bolo to spolu 48 športovcov, ktorí cez víkend reprezentovali PIRANA Sport Club Topoľčany a mesto, v dvoch rôznych športoch, a štyroch rozdielnych vekových kategóriách. Spolu 6 plavcov a 42 vodných pólistov a pólistiek a 6 trénerov z PIRANA Sport Club.

Katarína Brňová, plávanie: „Dňa 13-tého mája sa konali majstrovstvá západoslovenského krája v plávaní v Štúrove. Vzhľadom na veľmi nepriaznivé počasie vycestovalo z Topoľčian len šesť plavcov. Preteky sa konali na vonkajšom bazéne a naše deti plávali výborne. Na stupeň víťazov vystúpila Klára Brňová – raz na striebornú priečku a dva krát na bronzovú. Sára Herdová vyplávala dve striebra a jeden bronz. Spolu sme získali na KMŽ šesť medailí. Ostatné deti si vylepšili svoje osobné maximá. Náš klub okrem Sáry a Kláry reprezentovali: Bajzík, Godálová, Poláková, Uhrovská. Ďakujem rodičom, ktorí pomohli pri rýchlom prezliekaní detí, aby neprechladli, keďže naozaj bolo vonku veľmi chladno. Špeciálna vďaka patrí pani Herdovej, ktorá priniesla stan a deti sa tak na vonkajších pretekoch mali pred nepriazňou počasia, kde skryť. Preteky hodnotíme ako veľmi úspešné.“

Vodné pólo, Pavol Kertész: “Druhé kolo kadetskej ligy sa odohralo v Šamoríne, kde nás čakali prvé zápasy v otvorenom bazéne. Nemilo nás otestovalo aj počasie, všetkých 5 zápasov sme odohrali v riadnych lejakoch. Prvý zápas bol naozaj ťažký a košická Olympia nás porazila o 2 góly. Druhý sme takisto narazili na súpera, ktorý nám vysvetlil, že cesta za úspechom bude ešte ťažká. Prehrali sme o gól so Šamorínom, čo beriem ako zlyhanie celého družstva. Naozaj sme sa nevedeli presadiť skoro v žiadnej činnosti. Po rozobratí zápasu a následnom „pucovaní žalúdkov“ sme už boli opäť na víťaznej vlne a tak sa o majstrovi rozhodne v Košiciach, na poslednom turnaji. Verím chlapcom a viem, že sa pobijú o titul. Držte nám palce a ďakujeme všetkým.“

Vodné pólo, Marek Gális: „Cez víkend sme odohrali ďalšie kolo ligy junioriek. Kolo sa malo pôvodne hrať v Bratislave, ale nakoniec sme v tomto termíne mohli hrať doma. Výhodu domáceho prostredia sme nevyužili. V prvom zápase proti Olympii Košice - Košice boli lepším súperom a my aj napriek veľkému vypracovaniu si šancí, aj presiloviek sme tieto šance nedokázali premeniť. Druhý zápas s ČH Košice – v tomto zápase sme svoj výkon zlepšili, ale opäť to nestačilo na uchmatnutie si nejakých bodov. Vstup do nedeľného ranného zápasu sme nezachytili, ale druhá a tretia štvrtina nám celkom vyšli. Vo štvrtej štvrtine nám však súper odskočil a to definitívne rozhodlo o výsledku. Na tomto turnaji sa nám ukázala slabá strelecká stránka. Šanci si vypracujeme neúrekom, no ich premieňanie nám robí problém.“

Vodné pólo Zuzana Hýroššová: „V piatok na obed sme nabrali s 15timi deťmi smer Prešov. V Prešove sme odohrali sled troch zápasov s Komárnom, ČH Košice a Slávia PU Prešov. Po dlhej ceste nás o 19 tej večer čakal zápas proti Komárnu. S týmto súperom sme sa stretli až na tretom turnaji ligy, na prvom u nás malo pauzu Komárno, na druhom sme mali pauzu my, ktorý sa hral v Košiciach a tak sme na tretom turnaji hrali spolu prvý krát. Družstvo Komárna bolo silnejšie po streleckej stránke na čo sme doplatili. Zápas proti ČH Košice sme hrali ráno v sobotu o 7:45 čo sa týka hernej činnosti, to bolo o čosi lepšie, ale strelecké šance aj napriek ich vypracovaniu, sme nevedeli premeniť a dať len dva góly v zápase je veľmi málo. Zápas s Prešovom – tu sme síce nezachytili úvod, ale následne sme sa z 0:4 dotiahli na 4:4. A od tohto momentu to už bol veľmi vyrovnaný zápas. Tak ako vyhral súper, si myslím, že sme mohli aj my. Na ďalšom turnaji verím, že získame nejaké body.“

 

Výsledky:

Kadeti, 12. - 14.5. 2023, Šamorín

PIRANA Sport Club Topoľčany – XBS Šamorín 7:8 (4:3, 1:2, 1:1, 1:2)

Bílek 3, Cebo 2, Gális, Solčanský

ŠG Olympia Košice - PIRANA Sport Club Topoľčany 6:4 (3:1, 0:1, 2:1, 1:1)

Cebo 3, Bílek

PVK Vrútky – PIRANA Sport Club Topoľčany 5:18 (2:6, 1:5, 1:3, 1:4)

Cebo, Rušiti 5, Bilek 3, Valaský 2, Štefka, Gális, Solčanský

PIRANA Sport Club Topoľčany – ČH Košice 13:3 (5:1, 4:2, 2:0, 2:0)

Cebo 6, Bílek, Rušiti, Gális 2

Slávia UK Bratislava – PIRANA Sport Club Topľočany 3:7 (1:2, 2:1, 0:3, 0:1)

Solčanský 3, Cebo 2, Gális, Rušiti

Zostava:

Galvánek, Galvánek, Solčanský, Cebo, Gális, Rušiti, Valaský, Štefka, Bílek, Bažík, Mišuta, Cifra, Staňo

Tréner: Pavol Kertész

As. Trénera: Andrej Slašťan

 

Mladší žiaci 12. – 13. 5. 2023, Prešov

KVP Komárno – PIRANA Sport Club Topoľčany 9:5 (0:2, 1:3, 0:1, 1:2)

Kertész 4, Solčanská

PIRANA Sport Club Topoľčany – ČH Košice 2:8 (0:2, 1:3, 0:1, 1:2)

Solčanský, Bažík

PIRANA Sport Club Topoľčany – Slávia PU Prešov 7:8 (0:3, 1:1, 3:2, 3:2)

Kertész, Chudý 2, Lupka 3

Zostava:

Brezina, Novotná, Gális, Solčanská, Kertész, Lupka, Vaňo, Barát, Kmeťová, Jankovičová, Trenčanský, Chudý, Bažík, Kopecký, Kopecký

Tréner: Peter Vančo

As. trénera: Zuzana Hýroššová

 

Juniorky, 13. – 14. 5. 2023, Topoľčany

ŠG Olympia Košice – PIRANA Sport Club Topoľčany 21:11 (6:1, 4:2, 7:5, 4:3)

Jančeková 4, Brňová, Hrnková 2 Milinchuk, Kováčiková, Zelinková

PIRANA Sport Club Topoľčany – ČH Košice 12:17 (3:6, 2:4, 2:4, 5:3)

Jančeková 3, Dubajová 2, Milinchuk,, Ružičková, Kudina, Kováčiková, Zelinková, Brňová, Vargová

Slávia UK Bratislava – PIRANA Sport Club Topoľčany 15:8 (3:0, 2:3, 5:4, 5:1)

Jančeková, Vargová 2, Kudina, Hrnková, Zelinková, Brňová

Zostava:

Číšková, Jančeková, Dubajová, Milinchuk, Ružičková, Kudina, Kováčiková, Zelinková, Brňová, Vargová, Krošláková, Libiaková, Dovalová, Hrnková

Tréner: Marek Gális

As. Trénera: Zuzana Hýroššová