Vodnopólová časť klubu má sezónu 2017/2018 za sebou, žiačky strieborné

V uplynulý víkend sa na kúpalisku v Piešťanoch odohralo záverečné kolo ligy žiačok. Olympiou Košice. Zároveň v Piešťanoch odohrali svoje záverečné kolo naši muži.

Žiačky:

Žiačky počas víkendu odohrali posledné kolo aktuálneho ročníka súťaže. V Piešťanoch sa stretli s Olympiou Košice, KVP Kúpele Piešťany a ŠKP Modrí draci Košice. Podarilo sa im zopakovať umiestnenie zo Zimných Majstrovstiev Slovenska, kde získali strieborné medaile a rovnako teda aj v lige sa stali vicemajsterkami Slovenska. Aj napriek zaváhaniu na začiatku súťaže s Olympiou a aj na poslednom kole tiež proti tímu Olympie obhájili druhé miesto, na základe lepšieho skóre zo vzájomných zápasov.

Výsledky:

ŠG Olympia Košice – PIRANA Sport Club Topoľčany 5:3 (2:0, 2:0, 1:2, 0:1)

Góly: Dubajová 2, Mokošáková 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 5:12 (0:1, 1:2, 2:5, 2:4)

Góly: Dubná 3, Cebová 1, Dubajová 1

ŠKP Modrí draci Košice – PIRANA Sport Club 4:14 (0:4, 2:3, 1:3, 1:4)

Góly: Dubná 5, Cebová 5, Mokošákov 2, Zelinková, Medeková 1

Zostava:

Atovičová – Dubná, Šagátová Karin, Cebová, Šagátová Natália, Mokošáková, Zelinková, Dubajová, Medeková, Vargová

Tréner: Marek Gális

Slovo trénera k turnaju: „Na finálovom turnaji národnej ligy žiačok sme vedeli, že si musíme dať pozor hlavne na košického súpera Olympia Košice, ktorý nám „dýchal na chrbát“. Hrali sme s nimi ihneď v sobotu ráno a už cez týždeň som dievčatám prízvukoval, že toto bude najdôležitejší zápas posledného kola a tak aj bolo. Súper sa pripravil lepšie a porazil nás 5:3. Už počas zápasu sme vedeli čo musíme uhrať, aby sme si pozíciu udržali aj keď dievčatá nemali svoj deň a nevedeli prekonať súperovu brankárku. Aj napriek tomu sme titul vicemajsteriek udržali a priniesli do Topoľčian. Piešťany sa stali majsterkami tejto vekovej kategórie a my sme sa v každom zápase snažili im nejaký ten bodík ukradnúť čo sa nám za celú sezónu nepodarilo ani raz, ale som rád, že sme im boli dôstojným súperom a museli si na nás dávať pozor, aby sme ich neprekvapili. Modrí Draci Košice mali najmladší, do budúcnosti perspektívny tím, a proti nim si zahrali všetky dievčatá – aj tie ktoré vodné pólo hrajú menej ako rok.


Slovo trénera k sezóne: „Som veľmi rád, že v Topoľčanoch vyrastá nová generácia dievčat a že ich vodné pólo a hlavne trénovanie baví. Taktiež ma teší, že niektoré dievčatá dostali pozvánku do reprezentačného výberu Slovenska do 16 rokov a môžu sa tak v budúcej sezóne 2018/2019 uchádzať o účasť v tíme ktorý si zahrá na Majstrovstvách Európy kadetiek. To znamená, že sa budú pripravovať aj v lete a mali by výkonnostne napredovať. Dáme si v klube chvíľu voľna a od polovice júla začneme pozvoľna s prípravou na novú sezónu. Od augusta už naplno a tretí augustový týždeň prídu na sparingové sústredenie dievčatá z Olympie Košice, čo si myslím, že môže obom klubom iba prospieť. Sústredenie ukončíme medzinárodným turnajom s maďarskými rovesníčkami na mestskom kúpalisku v Topoľčanoch. Toľko o plánoch do najbližšej budúcnosti a chcel by som touto cestou poďakovať rodičom, fanúšikom a podporovateľom, ktorí nám fandia a držia palce. Dievčatám taktiež gratulujem a prajem im veľa chuti do trénovania.“

 

Muži

Spolu zo žiačkami nastúpili na posledné kolo ligy aj naši seniori, ktorí odohrali záverečné kolo rovnako na kúpalisku v Piešťanoch. Muži v tomto ročníku ligy obsadili konečné šieste miesto. Piate skončili KVP Kúpele Piešťany a siedme Esá zo Žiliny.

Výsledok:

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 4:13 (1:1, 0:5, 3:6, 0:1)

Góly: Daňo 2, Kuchárik, Kolář 1

Zostava:

Porubský – Kompaník, Daňo, Slašťan, Dojčár, Ďurák, Ďurček, Vančo, Kuchárik, Kolář, Štefanec, Stanko


Slovo trénera k sezóne: "Táto sezóna bola dosť náročná vzhľadom na to, že nám odišli 3 skúsenejší hráči, čo sa ukázalo aj v zápasoch. Chýbal nám najmä center, museli sme vytvoriť nového, čo pokladám za náročné keďže na tento post sa učí a trénuje dlhodobo.

Naše mužstvo sme skladali zo študentov, niektorí študujú mimo nášho mesta, tým pádom neboli tak často na tréningoch, ďalej amatérskych, hlavne starších hráčov a dopĺňali nás hráči z Vrútok. Mrzia ma zápasy proti Drakom, Esám a Piešťanom, v ktorých sme neuspeli. Konečne šieste miesto nie je to, čo by som si prial, myslím, že sme sa ešte nejaký kúsok mohli posunúť vyššie, bohužiaľ realita zostala na šiestom mieste.
Ďakujem chalanom, ktorý sa na tom podieľali a taktiež vedeniu."