Z Majstrovstiev Slovenska v krátkom bazéne Vítko a Macháč s medailami

Počas uplynulého víkendu 14.-16. decembra sa v Trnave konali Majstrovstvá Slovenska v plávaní juniorov v krátkom bazéne.

 

V Trnave nás počas víkendu reprezentovali: Macháč, Vitko, Železníková, Kotian, Atovič, Sameková, Gogová, Čeryová.

 

Majstrovstiev Slovenska sa zúčastnilo 42 slovenských klubov, spolu 231 pretekárov. Naši plavci sa spolu so štafetami postavili na štartovacie bloky 31 krát. Z trnavského bazéna sme domov priniesli spolu 9 medailí. Osem priniesol Filip Vitko a jednu Matúš Macháč.

 

Filip Vitko:

1.Miesto – 200 m voľný spôsob

2.Miesto – 50 voľný spôsob, 100 m voľný spôsob, 200 m motýlik

3.Miesto – 800 m voľný spôsob, 50 m motýlik, 400 m voľný spôsob, 100 m motýlik

 

Matúš Macháč

3.Miesto – 50 m voľný spôsob

 

Slovo trénera_Peter Kupec: “ Majstrovstvá Slovenka juniorov boli pre našich dvoch plavcov Filipa Vitka a Matuša Macháča veľmi úspešné. Matuš prvý krát v juniorskej kategórii dosiahol nammedyiku a keby nebolo ochorenia tesne pred Majstrovstvami, určite by nebola jediná. Táto medaila má pre Matúša dôležitú úlohu, uveril, že ak zodpovedne odtrenuje tréningy je v absolútnej slovenskej špičke. Filip každý svoj štart pretavil do zisku medaile. Na 200 metrovej trati je absolútne bez konkurencie. Dúfam že na majstrovstvách pochopil že musí hľadať súpera v zahraničných bazénoch.

Ostatní plavci sa presvedčili, že len účasť na tréningu nestačí, kvalita odvedenej praxe na tréningu je priamoúmerná tréningom.¨

Foto: SPF