Začiatok apríla si naše PIRANE riadne užili, v hre sme mali od najmenších športovcov až po najstaršie kategórie.

Prvými dvoma skupinami, ktoré začali už v piatok ráno prvého apríla bola skupina plavcov, ktorá cestovala do Šamorína do XBionic Sphere na majstrovstvá Slovenska žiakov v krátkom bazéne. Ešte vo štvrtok vycestoval kadeti PIRANA Sport Club na druhý turnaj 1. Národnej ligy kadetov do Košíc. V piatok sa predstavili na domácom bazéne aj juniorky, kde hrali proti družstvu KVP Kúpele Piešťany dohrávku prvého kola ligy. Od sobotného rana sa k nášmu súťažnému kolosu pridali aj najmenší vodní pólisti a pólistky, ktorí doma odohrali turnaj PIRANA CUP – U11.

Ako hodnotia víkend tréneri?

Vodné pólo, Peter Vančo, tréner prípravka U11:

"Cez víkend sme absolvovali veľmi dobre obsadený turnaj v kat. U11 , ktorý sa nám podaril vyhrať.

V sobotu 02.04. 2022 naši zverenci odohrali tri zápasy a všetky vyhrali. Hlavne vo večernom zápase naši hráči podali vynikajúci výkon, keď zdolali 10:2 Vrútky.

V nedeľu 03.04.2022 sme hrali s Novákmi o víťazstvo na turnaji, bol to veľmi náročný zápas. Tento zápas preveril každého hráča, bojovali sme, ale súper spravil menej chýb a vyhral 4:3. O celkovom poradí rozhodlo skóre, keďže Nováky prehrali s Vrútkami 3:4 . Budeme ďalej pracovať na tréningoch, tak aby sme zlepšili celkový herný prejav nášho mladého tímu."

 

Vodné pólo, Marek Gális, tréner juniorky:

„V dohrávke z 1. kola NL junioriek kde sa nezúčastnili Piešťany skrz covidové karantény sme sa stretli na krytej plavárni v Topoľčanoch. Musím však konštatovať, že sme nemali nárok na výhru a Piešťany boli tento piatok herne lepším družstvom. Od začiatku nám chýbal vždy pomyselný "krôčik" k dobru. Neboli ani v obrane a ani v útoku nejaké extrémne chyby z našej strany, baby aj bojovali a nevzdávali sa, začo ich musím pochváliť - napriek tomu, že sme od začiatku ťahali za kratší koniec a prehrávali. Aj sme sa v tretej časti hry dotiahli na rozdiel jediného gólu, kde nám chýbala chladnejšia hlava a možno aj sily. Celá naša hra na mňa pôsobila tak rozpačito a nejako sme sa akoby nevedeli presadzovať a rozbehnúť do hernej pohody.

Najbližšie zápasy junioriek nás čakajú po Veľkej Noci v Bratislave a pevne verím, že Piešťanom oplatíme prehru z domáceho prostredia.“

 

Plávanie, tréner Peter Kupec:

„V dňoch 1.4. - 3.4. 2022 sa konali " Zimné majstrovstvá SR" v kategóriách starší a mladší žiaci. Preteky sa pôvodne mali konať v decembrovom termíne, čomu však zabránili protipandemické opatrenia.

Majstrovstiev sa zúčastnilo 18 plavcov nášho klubu: E. Smatanová, E. Turčeková, E. Arpášová, L. Starovičová, L. Gavorníková, L. Košelová, K. Brňová, N. Košelová, M. Fáber, L. Kováčik, J. Švajlen, A. Arpáš, R. Valúch, N. Zvozil, M. Minárik, J. Mišuta, S. Hodál a A. Fáber.

V konkurencii 49 plaveckých klubov sa naši plavci vôbec nestratili. Spolu si vyplávali 21 medailí ( 3 zlaté, 12 strieborných a 6 bronzových).

Titulom majster SR sa môžu právom hrdiť : M. Minárik - 100 m prsia, S. Hodál - 50m kraul a N. Košelová - 100 polohový pretek. O bohatú zbierku strieborných medailí sa pričinili: N. Košelová - 200m prsia, 200 m polohový pretek, 100m motýlik a 200m kraul. R. Valúch - 100m, 200m prsia a 100 m motýlik. A. Fáber - 100m a 200m prsia. M. Minárik - 200m prsia . K. Brňová - 200m prsia. Kraulová štafeta 4x50 m v zložení: A. Fáber, M. Minárik, J. Mišuta a S. Hodál. Bronzové medaile získali : K. Brňová - 100m prsia, N. Košelová - 100m prsia, J. Švajlen - 200m prsia, N. Zvozil - 100m kraul, M. Minárik - 100m motýlik a štafeta 4x50m polohový pretek v zložení: L. Kováčik, R. Valúch, J. Švajlen a A. Arpáš.

Všetkým medailistom gratulujem a dúfam, že tento športový úspech im dokázal , že sa stále oplatí poctivo trénovať. Svojimi výkonmi ma však potešili i ostatní plavci a plavkyne. Všetci si zlepšili svoje osobné maximá a i to je zrkadlom ich prístupu k tréningu.

Záverom chcem poďakovať svojmu kolegovi Z. Ibošovi , kondičnému trénerovi Mgr. Čerňanovi a tiež aj a všetkým rodičom za ochotu a pomoc.“

 

Vodné pólo, Andrej Slaštan, asistent trénera – kadeti, juniori:

„Na druhy turnaj prvej Národnej ligy kadetov sme do Košíc vycestovali v oklieštenej zostave, sedem hráčov a brankár. Na začiatku turnaja sme mali obavy ako z výsledkov, tak aj kondície. Avšak už v prvom zápase proti Bratislave chalani ukázali že vedia uhrať pekný výsledok. V ďalšom zápase so Šamorínom chlapci nevedeli premeniť šance, čo nás mrzelo vo finálnom výsledku, keďže sme ich mohli podľa mňa poraziť. V zápase s Hornets, ktorý sme považovali za vopred prehratý sme chceli uhrať aspoň výsledok sme sa ujali vedenia 2:0 a tri štvrtiny zápasu sa nám darilo vyhrať aj keď od polovice zápasu sme hrali bez lavičky, keďže jeden z našich hráčov si bezdôvodné neudržal nervy na uzde a bol vylúčený s náhradníkom. Do poslednej štvrtiny sme vstupovali s jednogólovým náskokom. Ale v poslednej štvrtine bolo vidieť že chalanom dochádzali sily a nepodarilo sa nám už skórovať a len inkasovať. Do zápasov s Olympiou sa prenášal trest z predchádzajúceho zápasu a tak sme hrali tento zápas len o siedmych hráčov, čo súper aj využil. Do posledného zápasu sme šli s Novákmi, ktoré tiež neprišli v plnej zostave a šli sme s tým že musíme vyhrať. Bol to vyrovnaný zápas od začiatku až do konca a chlapci ho po dobrom výkone vyhrali o gól. Ak to mám cele zhrnúť, som na chlapcov hrdý, keďže ukázali že vedia odohrať krásne a ťažké zápasy so cťou a zanietením a bojujú až do konca.“

 

Výsledky:

PIRANA CUP, 2. – 3. 4. 2022, Topoľčany

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 14:1 (1:0, 4:0, 4:0, 5:0,)

Kertész 5, Chudý, Beňová 3, Gálisová 2, Solčanská 1

PIRANA Sport Club Topoľčany - XBS 9:3 (1:0, 1:0, 3:2, 4:1)

Kertész 3, Chudý 2, Biháni, Lupka, Gálisová

PIRANA Sport Club Topoľčany – PVK Vrúty 10:2 (2:1, 0:0, 3:0, 5:1)

Kertész 4, Beňová 2, Solčanská, Biháni, Lupka 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Nováky 3:4 (2:1, 0:1, 0:2, 1:0)

Kertész 2, Beňová 1

Zostava: Brezina, Naidoo, Solčanská, Biháni, Kopecký, Kmeťová, Cabuka, Beňová, Kertész, Zachar, Ondreička, Lupka, Chudý, Gális, Gálisová, Ondruš,

Tréneri: Vančo, Rúžičková

 

Juniorky, 1.4.2022, Dohrávka I.kolo – Topoľčany

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA Sport Club Topoľčany 13:8 (2:2, 5:2, 2:3, 4:1)

Kováčiková 3, Dubajová 2, Cebová, Gogová, Jančeková

Zostava: Petrášová, Číšková – Brňová, Ružičková, Hrnková, Cebová, Kováčiková, Halmová, Dubajová, Libiaková, Oršulová, Vargová, gogová, Číšková, Jančeková

Tréneri: Gális, Lindtnerová

 

Kadeti, 1.-3.4.2022, Košice

PIRANA Sport Club Topoľčany – Slávia UK Bratislava 7:13 (1:2, 1:2, 3:5, 4:2)

Cebo, Rušiti 2, Valach, Hrnko, Cifra

XBS Šamorín - PIRANA Sport Club Topoľčany 9:6 (2:1, 2:2, 3:1, 2:2)

Hrnko, Valach, Mocňák, RUšiti

ŠK Hornets - PIRANA Sport Club Topoľčany 12:8 (1:2, 2:3, 4:3, 5:0)

Cebo, Rušiti 3, Valach, Hrnko

PIRANA Sport Club Topoľčany – ŠG Olympia Košice 4:11 (1:3, 1:5, 1:3, 1:0)

Rušiti, Cebo, Solčanský

KVP Nováky – PIRANA Sport Club Topoľčany 10:11 (4:3, 3:3, 1:3, 2:1)

Hrnko 5, Cebo 3, Rušiti 2, Solčanský

Zostava: Porubský, Cebo, Solčanský, Mocňák, Rušiti, Valach, Hrnko, Cifra

Tréneri: Kertész, Slašťan

 

Fotogaléria víkendu na facebook: PIRANA Sport Club Topoľčany