Doma bojovali PIRANE vo svojich vodnopólových súťažiach

Počas víkendu 12. – 14. 4. 2019 to na plavárni v Topoľčanoch opäť žilo vodným pólom. V tento víkend hrali doma naše dve kategórie.

A to, starší žiaci ktorý začali tretí turnaj národnej ligy už v piatok. A dievčatá v kategórii žiačky sa pridali v sobotu rovnako tretím turnajom národnej ligy.

Starší žiaci

Starší žiaci si počas víkendu zmerali sily s PVK Vrútky, KVP Kúpele Piešťany, XBS water polo Šamorín a KVP Komárno. Z víkendu vybojovali dve výhry a dva krát súperom podľahli.

Starší žiaci, Juraj Michalides:“Tretie kolo národnej ligy sme odohrali v domácom prostredí, kde sme boli viac-menej v plnom počte, aj keď niektorí chlapci boli po zraneniach. V prvom zápase proti Vrútkam sa nám darilo robiť to čo sme si povedali, dodržiavali sme taktiku a neprestali sme hrať do poslednej sekundy, zápas sme vyhrali s rozdielom dvoch gólov. V zápase proti Piešťanom to bolo trošku horšie, bol to veľmi vyrovnaný zápas, stále sme sa ťahali, raz sme viedli my, raz zasa Piešťany. Bohužiaľ nedotiahli sme ho do víťazného konca, aj keď tri štyri minúty sme viedli o dva góly, zápas bol v závere dosť nervózny a to nás stálo víťazstvo. Tretí zápas proti Šamorínu, bol zápas, v ktorom si zahrali všetci chlapci, aj chlapci ktorí sa k nám pridali neskôr, chcel som všetkých chalanov vidieť vo vode v rozličných pozíciách. Zápas sme od začiatku až po koniec sme mali vo vlastných rukách. Posledný zápas proti Komárnu bol obdobný ako proti Piešťanom. Súperovi sme podľahli, chceli sme silou mocou niečo v určitých situáciách pretlačiť, miestami aj dosť zbrklo, čo nás stalo víťazstvo. Celkovo nie som až tak spokojný, myslím si že Piešťany a Komárno musíme porážať, respektíve týchto súperov, či vonku alebo u nás doma, sú to veľmi vyrovnané zápasy, je dôležite si udržať koncentráciou počas celého zápasu, kde práve na týchto momentoch sa zápasy „lámu“. Pozitívne hodnotím výkon Alexa Kopeckého, ktorý počas siahol na vrchol toho čo vie hrať, čo je schopný uhrať a ako ťahať družstvo. Potrebujeme viacej takýchto výkonov, sme mladé družstvo, chalani sú ešte stále nevyhratí, chýba nám trochu udržiavanie koncentráciou počas celého zápasu, avšak idú do zápasov z nasadením a chuťou hrať."

Výsledky:

PVK Vrútky – PIRANA Sport Club Topoľčany 7:9 (2:2, 2:1, 1:4, 2:2)

Kopecký 4, Hrnko 2, Cebo, Mocňák 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 11:12 (2:1, 4:4, 2:3, 3:4)

Božík 3, Kopecký 3, Mocňák 2, Cebo, Hrnko, Ďuračka

XBS water polo Šamorín - PIRANA Sport Club Topoľčany 5:12 (1:3, 1:3, 2:4, 1:2)

Kopecký 5, Hrnko 4, Cebo 2, Mocňák 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Komárno 6:8 (2:1, 1:4, 2:2, 1:1)

Kopecký 3, Hrnko 2, Ďuračka 1

Zostava: Porubský – Cebo, Božík, Oravec, Kopecký, Kravčík, Mocňák, Macho, Ďuračka, Valach, Hrnko, Cifra, Solčanský, Turčan.

Tréner: Juraj Michalides

Asistent: Denis Ďurák

 

Žiačky:

Žiačky čakali počas víkendu tri zápasy, proti KVP Kúpele Piešťany, ŠKP Modrí draci Košice a Olympia Košice (na tretom turnaji „pauzovalo“ družstvo PVK Vrútky). Dievčatá počas víkendu ani raz nezaváhali a získali plných 6 bodov.

Slovo trénera, Marek Gális: „S víkendom môžeme byť veľmi spokojní, dievčatá nestratili ani bod, porazili sme aktuálneho zimného majstra ŠKP Modrí draci Košice, Piešťany sme s prehľadom zdolali a najvyrovnanejší zápas sme odohrali s Olympia Košice, ktorý sme zvládli. Na tomto kole pauzovali Vrútky, ktoré sú priebežne na poslednej priečke. Zápas proti Piešťanom sa niesol v našej réžii, aj keď to možno zo začiatku tak nevyzeralo, brankárka im zachytala v pár akciách, čiže výsledok mohol byť aj úplne iný, v každom prípade som rád, že sme do konca zápasu svoj náskok zvyšovali, a že sme zápas dotiahli do víťazného konca. Čo sa týka zápasu s ŠKP, v tomto zápase sme si verili, je to aktuálny zimný majster, ktorého sme v Košiciach potrápili a výsledkom toho bolo, že sme chceli v domácom prostredí získať dva body, čo sa nám aj podarilo, a nakoniec sme ho v druhej časti prestrieľali. Zápas sa zo začiatku niesol v dobrom hernom tempe, vyrovnanom, avšak ako som už spomínal druhá polovica zápasu patrila práve nám o čom svedčí aj výsledok. V nedeľu sme nastúpili proti Olympii, bol to ťažký zápas, vedeli sme že to nebude ľahký zápas, pripravili sme sa naň zodpovedne a s veľkou túžbou vyhrať sme sa do neho pustili. Tento zápas bol najvyrovnanejší, niesol sa aj v relatívne v nervóznom tempe a bol plný osobných súbojov, dokonca v závere sme mali vylúčenú hráčku s náhradníkom, čo už v tom čase nič neriešilo, ale môžeme byť so zvládnutím tohto zápasu spokojní. Vo všeobecnosti bolo skvelé publikum, ktoré dievčatá, ale aj nás ako trénerov hnalo dopredu. Nestratili sme na tomto turnaji ani bod. Najbližšie nás po veľkej noci čaká turnaj v Piešťanoch, kde nastúpime proti družstvám Vrútok, Piešťan a ŠKP Modrí draci Košice. Myslím si že sme týmto turnajom značne povzbudení do ďalšieho tréningu a práce. Taktiež si myslím, že do konca ligy nás to značne motivuje. Posledné kolo, ligy, ktoré sa bude hrať u mužstva, ktoré je po základnej časti ako prvé, pevne verím, že by sme ho mohli hrať v domácom prostredí, či už na plavárni alebo letnom kúpalisku. Chcel by som sa poďakovať fanúšikom za výbornú atmosféru, ktorá dievčatá hnala dopredu a dúfam, že takáto atmosféra sa vytvorí aj na finálovom kole, ktoré pevne verím, že budeme hrať v Topoľčanoch.“

Výsledky:

KVP Kúpele Piešťany - PIRANA Sport Club Topoľčany 2:11 (0:4, 0:3, 0:2, 2:2)

Vargová 6, Zelinková 2, Savková, Dubná, Medeková 1

PIRANA Sport Club Topoľčany – ŠKP Modrí draci Košice 17:2 (1:0, 3:1, 4:1, 9:0)

Dubná 7, Vargová 6, Zelinková, Kovačiková 2

PIRANA Sport Club Topoľčany – Olympia Košice 6:3 (2:2, 2:0, 1:0, 1:1)

Dubná 4, Kovačiková, Vargová 1

Zostava: Medeková – Dubná, Solčanská, Hrnková, Savková, Kovačiková, Zelinková, Čišková, Novotná, Lovrantová, Vargová.

Tréner: Marek Gális