Na úvod ligy, tri cenné víťazstvá

Počas víkendu 4. – 6. 10. 2019 sa v topoľčianskom bazéne uskutočnilo prvé kolo Oblastnej súťaže starších žiakov, skupina Západ.

Počas tohto víkendu sa PIRANE stretli s Komárnom, Šamorínom, Bratislavou a Piešťanmi. Z uvedených tímov dokázali zdolať družstvo Komárna, Šamorína a aj Piešťan, nestačili na Bratislavu.

Systém súťaže je v tejto sezóne nový, a teda starší žiaci absolvujú dva turnaje Oblastné súťaže (rovnako aj skupina východ). Po odohratí týchto dvoch turnajov, postupujú prvé dva tými zo skupín priamo do skupiny bojov o medailové umiestnenia, ktorú hrá 6 tímov, tretie a štvrté tímy tabuliek budú hrať baráž o postup do skupiny o medailové umiestnenia.

Výsledky:

KVP Komárno – PIRANA Sport Club Topoľčany 9:20 (0:4, 1:3, 3:7, 5:6)

Božík, Mocňák, Hrnko 4, Cebo, Kopecký 3, Cifra 2

PIRANA Sport Club Topoľčany – XBS Šamorín 16:7 (2:3, 5:1, 5:2, 4:1)

Kopecký 6, Hrnko 5, Božík, Cebo 2, Valach

Slávia UK Bratislava - PIRANA Sport Club Topoľčany 20:6 (7:3, 4:1, 5:2, 4:0)

Hrnko 2, Valach, Macho, Mocňák, Kopecký

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 13:6, (3:3, 4:1, 4:1, 2:1)

Cebo 6, Božík 3, Kopecký 2, Hrnko, Cifra

 

Slovo trénera, Juraj Michalides: „Cez víkend sme začali ligu Oblastnou súťažou starších žiakov, na tomto turnaji sme hostili doma mužstvá, Komárna, Piešťan, Šamorína a Bratislavy. Súboj s Komárnom bol jednoznačne v našich rukách, čomu som samozrejme rád, rozhodlo sa o výsledku už v prvej polovici zápasu a vzhľadom na tento fakt sme zvolili zapojiť do zápasu aj mladších hráčov, ktorý sa k nám tento rok pripojili samozrejme ako trénera ma to veľmi potešilo, mohol som pracovať s celou zostavou hráčov. Súperovi sme nedali väčšie príležitosti a presadenie sa, našou slabinou v toto zápase bolo pár nepresných prihrávok a podcenenie situácií ale celkovo hodnotím tento zápas ako veľmi slušný výkon a aj chlapci to zobrali veľmi zodpovedne. Druhý zápas sme hrali proti Šamorínu, toto sú pre mňa veľmi nepríjemné zápasy, vzhľadom na to, že zo Šamorínom mávame problémy, aj keď si myslím, že sme lepším tímom a mali by sme nad nimi viacej vyčnievať. Prvá štvrtina nám nevyšla ale vedeli sme sa pozbierať a následne sme dotiahli tento zápas do víťazného konca, s dosť značným prehľadom. V zápase ma mrzí že chlapci chceli veľmi rýchlo, rýchlo, rýchlo niečo s tým spraviť aby sme rýchlo začali vyhrávať, situácie si občas vyžadujú aj väčšiu dávku trpezlivosti, čo sme následne aj ukázali a zápas sa nám podarilo pevne uchopiť do svojich rúk a dotiahnuť ho do víťazného konca. V sobotu večer nás čakal Bratislava, tento zápas nám nevyšiel, čo sa týkalo taktických pokynov, nepreplavovali chalani, nehrali sme „osobku“, resp. tesnú obranu, čo sa nám aj veľmi vypomstilo. V zápase s Piešťanmi sme nastúpili bojazlivo, prvú štvrtinu sme remizovali 3:3 ale následne sme začali hrať svoju hru a zápas sa začal lámať v náš prospech.

V zopár zápasoch sme ukázali, že vieme hrať veľmi peknú a kolektívnu hru, že dokážeme spolupracovať vo vode, vieme sa pohybovať dávať presné nahrávky avšak na výkon s Bratislavou do tejto kategórie nezapadá, ak chceme proti Bratislave uspieť, musíme veľa vecí zlepšiť. Čomu som však rád je to, že niektorý chalani sa pred časom herne trápili, ale mimo zápasu s Bratislavou ukázali, že idú v pred správnou cestou. V zostave sme mali aj troch mladých hráčov, ktorí ma milo prekvapili a budeme ich v tejto sezóne spájať s družstvom starších spoluhráčov, čo bude plusom. Oproti najstarším chalanom sú mladší o dva aj tri roky. Snažili sa presadiť, a zaslúžiť si svoje miesto. Pociťujem spokojnosť, s niektorými chalanmi, ktorý naberajú dobrý smer, v chápaní hry, tvorení hry, presadzovaní sa v obrane či útoku. Celkovo, tri zápasy boli dobré, ale zápas s Bratislavou nie. Po prvom kole sme druhí, čo nám zatiaľ postačuje, avšak čaká nás ešte druhý krok, a to zvládnuť aj druhú turnaj minimálne tak ako tento, alebo ešte lepšie 😊."

 

Zostava: Porubský – Staňo, Božík, Cebo, Kopecký, Gális, Mocňák, Rušiti, Macho, Valach, Hrnko, Cifra, Michalec, Solčasnký, Grman, Kravčík.

Tréner: Juraj Michalides