Víkendový sumár: plavci v Žiline a Nových Zámkoch, vodné pólo doma

Počas víkendu sme boli opäť v akcii, sekcia plávania sa vydala na dva rôzne smery. Prvá skupina cestovala do Žiliny na „Jarnú cenu Žiliny“ a druhá do Nových Zámkov na „Veľkú cenu Nových Zámkov“. Vodní pólisti a pólistky do trinásť rokov hostili doma prvý turnaj II. Národnej ligy mladších žiakov.

Plávanie, 18. – 20. 3. 2022

Tréner plavcov, Peter Kupec k Jarnej cene Žiliny: „V dňoch 18.3. - 20.3. 2022 sa uskutočnili v Žiline tradičné preteky "Jarná cena Žiliny", ktorých sa zúčastnilo 10 plavcov nášho klubu: Samuel Hodálo, Ján Mišuta, Timotej Atovič, Alex Fáber, Mário Minárik, Alex Arpáš, Jakub Švajlen, Nikola Košelová, Klára Brňová.

Naši plavci sa šesť krát umiestnili na medailových miestach. Minárik obsadil štyrikrát druhé miesto za 50m, 100m, 200m prsia a 100m delfín. Valúch obsadil druhé miesto za 50 m prsia a tretie miesto za 10 0m prsia. Veľmi kvalitné výkony predviedol Hodál , ktorý v disciplínach 50m a 100m kraul splnil limity pre vstup do juniorskej reprezentácie SR.

Potešili ma i ostatní plavci, ktorí posunuli svoje osobné maximá, čo je veľmi pozitívny signál pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami SR v kategórií starší a mladší žiaci, ktoré sa konajú prvý aprílový víkend v Šamoríne.“

Tréner plavcov, Zoltán Iboš Veľkej cene Nových Zámkov: „V sobotu si najmenšie plavecké PIRANKY boli zbierať svoje pretekové skúsenosti na " Veľkej cene Nových Zámkov ".

Celkovo náš klub reprezentovalo 9 plavcov : Liam Kováčik, Leo Capay, Alek Bajzik, Liliana Starovičová, Lenka Zaťková, Ema Turčeková , Ema Arpášová, Johanka Gaherová, Lucia Košeľová.

Pretekali sme po dlhej dobe a nepravidelných tréningoch, ale aj napriek tomu deti dosiahli progres v zaplávaných disciplínach. Plávali krásne technicky, získali plno nových skúseností, ale hlavne zistili, že bez poctivého tréningu, disciplíny to na pódiové umiestnenia nebude. Multimedailisti Liliana Starovičová a Lenka Zaťková preukázali výbornú formu, všetky deti ma však potešili svojim prístupom, technikou plávania, športovou disciplínou a nadšením. Ako trénerovi sa mi potvrdilo, že máme dobrý smer a deti sa určite v pretekovom poli nestratia."

Vodné pólo, 19. – 20. 3. 2022

Cez víkend naši pólisti do trinásť rokov hostili domáci turnaj II. Národnej ligy mladších žiakov. Počas víkendu si zmerali sily s XBS Šamorín, KVP Kúpele Piešťany a ŠKP Košice. Bilanciou víkendu sú tri výhry na konte našich PIRANÍ.

Slovo trénera, Zuzana Hýroššová: „Cez víkend sa nám dostali na radu aj mladší žiaci čo sú chlapci aj dievčatá narodené v roku 2009 a mladší. Prvá časť súťaže nebola definitívne dohraná, kvôli koronapauze a predčasný záver prvej časti súťaže nás poslal hrať II. Národnú ligu mladších žiakov. Tým pádom sme nevedeli čo za súperov nás čaká, v našej skupine o postup do I. národnej ligy boli Nováky a Vrútky, čo sú obe družstvá favoriti na titul Majstra SR a my sme v základnej časti s nimi ťahali za kratší koniec. Počas víkendu nám deti spravili radosť, podarilo sa nám uspieť vo všetkých troch zápasoch. V každom jednom zápase sme od začiatku viedli, a tak dostali príležitosť aj deti, ktoré začínali na striedačke – priestor mali aj skúsenejší, ale aj vekom prípravkari, čo všetci počas víkendu aj využili. Všetkých nás teší fakt, že po dvoch rokoch, je záujem detí. Okrem PIRANÍ ktoré štartovali počas víkendu na ligových zápasoch máme vo vodnopólovej prípravke ešte dostatok nováčikov, z ktorých nám vyrastá nová generácia vodných pólistov a pólistiek. Noví spoluhráči sa prišli pozrieť na svojich starších spoluhráčov aj cez víkend a učili aj sledovaním zápasov. Je to pre nás všetkých veľká radosť a ohromný prísľub pre vodné pólo a jeho budúcnosť v Topoľčanoch."

Výsledky:

XBS Šamorín – PIRANA Sport Club Topoľčany 5:14 (0:3, 2:5, 1:2, 2:4)

Jančeková 4, Kertész 3, Zemanová, Štefka 2, Varga, Valaský, Novotná 1

PIRANA Sport Club Topoľčany 21:6 (5:0, 5:2, 6:2, 5:2)

Jančeková 7, Valaský 6, Kertész 4, Štefka 3, Biháni 1

ŠKP Košice – PIRANA Sport Club Topoľčany 5:10 (0:3, 3:2, 1:3, 1:2)

Jančeková 4, Štefka 2, Kertész, Varga, Valaský, Novotná

Zostava: Gális – Beňová, Jančeková, Kertész, Varga, Štefka, Valaský, Novotná, Zemanová, Michalková, Kopecký, Chudý, Ondruš, Gálisová, Biháni.

Tréneri: Peter Vančo, Zuzana Hýroššová

Vedúci družstva: Pavol Kertész