Zápasy v roku 2019 odštartovali doma muži aj juniorky

Počas víkendu 11. – 13. januára 2019 v Topoľčanoch odohral opäť vodnopólový kolotoč zápasov.

V piatok hrali naši muži proti tímu KVP Nováky, bol to ich posledný zápas základnej časti. Proti Novákom sa im však nepodarilo uspieť.

Ako druhé družstvo nastúpilo družstvo našich junioriek, ktoré síce počas víkendu odohrali zápasy, z ktorých nezískali ani bod, avšak dievčatá ktoré štartujú za tím junioriek, sú všetky vekom kadetky a teda juniorská liga je pre nich prípravou na dobre rozbehnutú sezónu kadetiek.

Muži:

Výsledok:

KVP Nováky – PIRANA Sport Club Topoľčany 19:9 (5:1, 3:4, 5:2, 6:2)

Góly: Murčo 4, Rybnikár 3, Ďurček 1, Bielopotocký 1

Zostva: Stanko, Vančo, Daňo, Slašťan, Rybnikár, Ďurák, Kolář, Kompaník, Murčo, Špánik, Bielopotocký, Bezák, Szabo

Tréner: Juraj Michalides

Juniorky:

Výsledky:

Slávia UK Bratislava – PIRANA Sport Club Topoľčany 18:5 (1:2, 2:1, 7:0, 8:2)

Góly: Cebová, Maková 2, Dubajová 1

 

PIRANA Sport Club Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 10:11 (2:3, 3:3, 1:4, 4:1)

Góly: Maková 3, Ružičková, Libiaková 2, Cebová, Zelinková 1

 

PVK Vrútky – PIRANA Sport Club Topoľčany 27:9 (4:3, 8:3, 7:3, 8:0)

Góly: Dubajová 3, Maková, Zelinková 2, Vargová, Ružičková 1

 

Zostava: Halmová, Atovičová – Kovačiková, Ružičková, Valentová, Cebová, Maková, Zelinková, Dubajová, Libiaková, Medeková, Vargová, Andelová, Šagátová N., Šagátová K.

Tréneri: Marek Gális, Kristína Lindtnerová

Slovo trénera_Marek Gális: „Zápas proti Bratislave sme začali dobre, ujali sme sa vedenia a dievčatá hrali pekne, naplavovali, vracali sa zodpovedne do obrany, ale v druhej štvrtine akoby prestali hrať. Súper sa na nás dotiahol pár ľahkými gólmi, v obrane sme si prestali pomáhať, v útoku sme zostali statický a takto sme už zápas dohrali a ťahali sme v konečnom dôsledku za kratší koniec.

Zápas s Piešťanmi bol už z iného súdka a aj napriek tomu, že sme sa celý zápas na súpera doťahovali tak sa mi páčilo, že sme neprestali hrať za nepriaznivého stavu, držali sa v zápase a v samotnom závere takmer vyrovnali. Myslím, že remíza by bola zaslúženejšia, ale hold súper bol o ten gól v tomto zápase lepší...

S favorizovanými Vrútkami, ktoré majú skutočne vekovo juniorské družstvo sme tiež začali veľmi dobre a dobrou hrou v útoku sme zaskočili súpera, ktorý nás myslím podcenil a tromi rýchlymi gólmi sme razom vyhrávali. Zaskočený súper musel zapnúť na plné obrátky a aj tak sa nám hralo dobre, ale postupom zápasu sa kvalita a väčšie skúsenosti prejavili. Som rád, že naše dievčatá okúsili, že vedia aj s dobrým súperom hrať vyrovnanú partiu aj napriek tomu, že máme vekovo len kadetské družstvo bez jedinej juniorky.

Juniorskú ligu hráme hlavne kvôli skúsenostiam pre dievčatá do budúcnosti a aby mohli hrať všetky pohromade za PIRANA Sport Club Topoľčany a nehosťovali po slovenských kluboch ako tomu bolo v minulosti keď sme dievčenskú základňu u nás v Topoľčanoch postupne rozširovali. Mnohé dievčatá sú zaradené v reprezentácii Slovenska svojich vekových kategórií (U15 a U17) a s asistentkou Kikou Lindtnerovou sme sa dohodli, že to bude pre dievčatá dobrá príprava aj z pohľadu reprezentácie Slovenska. Pevne veríme, že to padne na úrodnú pôdu.“