Pavol Kertész

Pavol Kertész sa začal venovať plávaniu už ako šesťročný. Medzi staršími plavcami prešiel rukami Igora Vestenického, ako aj jeho otca Pavla Kertésza staršieho.

Stal sa viacnásobným Majstrom Slovenska v plávaní v kraulových, polohovkových a delfinových disciplínach.Počas „odstávky“ v plavárne v Topoľčanoch sa s klubom Komárna zúčastňoval Veľkých cien a rôznych plaveckých pretekoch.

Od jedenástich rokov sa venoval vodnému pólu, medzi jeho prvé úspechy sa radí vymenovanie za najlepšieho hráča turnaja v roku 1991 v Záhrebe v Chorvátsku. Od tohto momentu zostal už len pri vodnom póle.

Paľo bol súčasťou všetkých reprezentačných družstiev od mládežníckych až po seniorské. Po prijatí na Fakultu telovýchovy a športu v Bratislave bol hráčom Slávie UK Bratislava, s ktorou získal svoj prvý Majstrovský titul. V roku 1998 sa začal vodnému pólu venovať profesionálne a vydržal tak 18 rokov.

Majstrovských titulov má okrem toho s Bratislavov na konte šesť (5 x s Novákmi, 1 x s Hornets Košice). Na bronzovú ligovú priečku si siahol v rodných Topoľčanoch a v ŠKP Košice.

Počas osemnásťročného profesionálneho pôsobenia sa rozhodol aj pre zahraničný angažmán, v zahraničí pôsobil sedem sezón. Zlákalo ho Švajčiarsko, kde s tímom SC Kreuzlingen získal tri tituly a s družstvom Romanshorn vyhral Švajčiarsky pohár. Vo Švajčiarsku však pričuchol aj k trénerskému remeslu a viedol mládežnícke družstvá SC Kreuzlingen, kde sa stal víťazom ligy s družstvom kadetov dve sezóny po sebe.

Momentálne pôsobí v Topoľčanoch, kde sa venuje mužskej časti nášho klubu a trénuje mládežníkov v Topoľčanoch – starší žiaci, kadeti, juniori, stále je aj aktívnym hráčom. Pri športe zostal aj mimo bazénu a stal sa osobným trénerom v tréningovom centre Carbon. Od augusta 2023 je aj trénerom novovzniknutej reprezentačnej kategórie U13.