Pirana SC Topoľčany má za sebou 2. kolo Oblastnej súťaže mladších žiakov

Počas víkendu, 14. – 15. 11. 2015 sa v Komárne odohralo druhé kolo Oblastnej súťaže mladších žiakov – skupina Západ. Pirana SC Topoľčany sa počas víkendu stretli so Sláviou UK Bratislava, KVP Kúpele Piešťany, a KVP Komárno.

Výsledky:
14.11.2015 /sobota/

Pirana SC Topoľčany – Slávia UK Bratislava 10:16 /0:4, 2:2, 2.7, 4:3/
Najviac gólov: Toman 3

Slovo trénera
: Na tento turnaj sme sa pripravovali zodpovedne od posledného kola v Piešťanoch, kde sme si mohli od sledovať,kde približne sa môžeme v tomto ročníku pohybovať.V prvom zápase sme sa stretli s Bratislavou, ak porovnáme zápas na prvom turnaji s týmto zápasom, tak náš výkon bol o niečo lepší. Zápas na prvom turnaji proti tomuto celku sme prehrali o 12 gólov, v Komárne sme uhrali už prijateľnejší výsledok 10:16, verím tomu, že ak by náš výkon bol stabilnejší, môžeme ešte Bratislavu v tomto ročníku potrápiť, v zápase s Bratislavou nám vôbec nevyšli prvá a tretia časť zápasu, kedy Bratislava v bazéne jasne dominovala, v druhej a poslednej časti hry sme však vedeli hrať vyrovnane.

KVP Kúpele Piešťany – Pirana SC Topoľčany 5:9 /2:2, 1:1, 0:3, 2:3/
Najviacgólov: Ondrčka 5

Slovo trénera:
Zápas s Piešťanmi bo ldo polovice hry vyrovnaný. Náš tím však od tretej štvrtiny sa dokázal presadiť,a budovať si náskok. Súper z Piešťan sa však dokázal priblížiť na rozdiel gólu na 5:6, ale nenechali sme sa znervózniť týmto dotiahnutím sa, zabrali sme a zápas sme vyhrali 5:9.

15.11.2015 /nedeľa/
KVP Komárno – Pirana SC Topoľčany 6:6 /1:1, 2:0, 1:3, 2:2/
Najviac gólov: Toman 4

Slovo trénera:
Nedeľňajší zápas bol presne taký ako sme očakávali. Snažili sme sa naň čo najzodpovednejšie pripraviť. V Piešťanoch počas 1. kola súťaže sme Komárno hravo zdolali, Keď Komárno ani raz v zápase neviedlo. KVP Komárno sa však snažilo využiť výhodu domáceho prostredia a aj sa im to podarilo. V zápase bolo niekoľko sporných momentov, ktoré podľa môjho názoru ovplyvnili zápas.

Ďalšie kolo súťaže je v decembri avšak systém súťaže je nastavený tak, že vždy jeden tím „pauzuje“, čo vyšlo na nás. Nás čaká 4. kolo až na začiatku februára v domácom prostredí, tak verím, že necelé tri mesiace dokážeme zúžitkovať najlepšie ako vieme. 

Deťom sme však pogratulovali k bojovným výkonom,počas tohto kola súťaže. Verím, že takýto zápas im dal veľa, či už po psychickej a fyzickej stránke. V tejto kategórii sa buduje veľmi dobrý a súdržný kolektív, poctivo trénujú, ako sa hovorí „ťahajú za jeden povraz“ Ak sa nám to podarí udržať, verím, že umiestnenie v tomto ročníku by mohlo byť lepšie ako po minulé roky.

Zostava:Varga – Štefancová, Halo, Toman, Ondrčka, Paluš, Libiaková, Dubajová, Cifra,Cebová
Tréneri: Hýroššová, Halo