Slovenský pohár žien

Počas prvého decembrového víkendu 5. 12. 2015 sa v Topoľčanoch uskutočnil Slovenský pohár žien vo vodnom póle. Topoľčany si v dvoch stretnutiach zmerali sily so Sláviou UK Bratislava a s KVP Kúpele Piešťany.Topoľčanom sa napriek bojovnému výkonu nepodarilo obhájiť Slovenský pohár z minulého ročníka a skončili zo striebornými medailami.

PIRANA Sport Club Topoľčany – Slávia UK Bratislava 7:5 (1:0,2:2, 4:2, 0:1)
Najviac gólov: Chochulová, Hýroššová 2

Topoľčany vstúpili do Slovenského pohára zápasom proti Slávii UK Bratislava. Úvod zápasu otvorila Paula Laciková v štvrtej minúte zápasu. Prvá štvrtina sa skončila1:0. Do druhej štvrtiny teda Topoľčany vstupovali len s najtesnejším náskokom 1:0. Druhá časť priniesla mimoriadne vyrovnanú hru, keď oba tímy skórovali po dva krát. V polovici zápasu Pirane stále viedli 3:2. V tretej časti si však už vybudovali náskok 7:4, ktorý Bratislava v poslednej štvrtine už len skorigovala na 7:5.

 Slovo trénera: „V ženskom vodnom póle dnes už nie je ľahkého súpera a preto sa na každý zápas treba pripraviť svedomito čo sa potvrdilo aj v zápase so Sláviou. Verili sme si, že ich zdoláme a tak sa aj stalo, trpezlivosťou sme dotiahli zápas do víťazného konca aj keď bratislavské Sovy nepredali svoju„kožu“ zadarmo. Kondične sme na tom boli dobre, ale z môjho pohľadu bolo veľmi veľa nepresných prihrávok, či už pri zakladaní útoku, alebo finálnych.

KVP Kúpele Piešťany – PIRANA SC Topoľčany 10:9 (3:3, 4:2,1:1, 2:3)
Najviac gólov: Brňová – 4

Vo večernom stretnutí sa „Pirane“ stretli s tímom z KVP Kúpele Piešťany.Tento zápas priniesol mimoriadne vyrovnaný súboj, čomu nasvedčovala už prvá štvrtina zápasu, ktorá skončila remízou 3:3. V druhej časti Piešťany odskočili na rozdiel dvoch gólov ale „Piraniam“ sa podarilo na začiatku štrnástej minúty dotiahnuť na 5:5. Do konca štvrtiny však „kúpelníčky“odskočili na 7:5. Na začiatku tretej časti Piešťany viedli úvodným gólom na8:5, Topoľčany však skorigovali na 8:6. Ani v poslednej časti zápasu však „Pirane“neprestali bojovať, dotiahli sa na súpera, ale predĺženie sa im už nepodarilo vynútiť.  Zápas skončil najtesnejším rozdielom 10:9 v prospech Piešťan.

Slovo trénera:
„Dobre sme vedeli, že tento zápas bude najdôležitejší pri obhajobe Slovenského Pohára a pristúpili sme k nemu s vážnosťou. Piešťany majú tento rok vyskladaný tím z troch družstiev, keď u nich Hosťujú dievčatá z Vrútok a z Novák. Bol to však vyrovnaný zápasv ktorom sme mali jasný cieľ – uspieť. Zápas sa vyznačoval bojovnosťou a vysokým nasadením na oboch stranách, ale povestné športové šťastie sa priklonilo na stranu súpera. Bohužiaľ sa nám Pohár nepodarilo udržať doma

Zostava: Grmanová, Maková – Koubská, Konošová,Chochulová, Janoušková, Kudláčiková, Lindtnerová, Laciková, Jančeková M.,Hýroššová, Brňová, Kopcová 

Tréner: Marek Gális

Slovo trénera k Slovenskému Poháru:
„Na tomto turnaji sme zbadali kde máme najväčšie rezervy a to prihrávky, samozrejme priestoru na zlepšovanie jena všetkých „frontoch“, ale presnosť prihrávok jasne dominuje. Okrem prihrávok by sme však mali zlepšiť aj tréningovú dochádzku každý podľa  svojich možností, keďže sme amatérsky šport. Musíme však popracovať na eliminovaní nedostatkov na minimum, ale celkovo som však spokojný s náladou v tíme, napriek prehre sme sa nenechali znechutiť čo svedčí o sile kolektívu. V ženskom vodnom póle sme v podstate jediným tímom, ktorý hrá s vlastnými odchovankyňami a vlastne vekovo aj skutočne ženským tímom. Nie je však ani čo vyčítať, pretože sa bojovalo na hranici našich možností, podporili nás fanúšikovia a tak musíme ďalej tvrdo  makať, aby sme Slovenský Pohár vrátili späť do Topoľčian.

Touto cestou by som aj rád v našom mene zaprial všetkým Šťastné a veselé Vianoce a úspešné „vyplávanie“ do roku 2016.“