Topoľčianske vodné pólistky si už v predposlednom kole sútaže zabezpečili titul Majstra Slovenskej republiky

3.5.2014 /sobota/
ASV Wien 7 : 21 Pirana SC Topoľčany /3:4, 0:7, 1:5, 3:5/
Thoni 3 – Brňová 5
Topoľčany nastúpili v prvom zápase turnaja proti domácemu celku ASV Wien. Prvá štvrtina zápasu sa niesla vo vyrovnanomt empe, keď po prvej štvrtine viedli Topoľčany len z rozdielom gólu. Avšak následne už „Piraňe“ nenechali nič na náhodu a zodpovedne si budovali náskok v ostatnej časti zápasu a  vyhrali s rozdielom štrnástich gólov 7:21.

Slovo trénera:
„Viedenčanky hrali doma a tak sme si pred zápasom pripúšťali aj miernu drámu, keďže v domácich podmienkach sa hrá každému družstvu lepšie. Nakoniec sa to však nepotvrdilo, keďže po vyrovnanej prvej časti hry sme si už vytvorili rozhodujúci náskok a zápas sme vysoko vyhrali“.

4.5.2014 /nedeľa/
Slávia UK Bratislava 4 : 15 Pirana SC Topoľčany /2:6, 2:2, 0:3, 0:4/
Mihalkovičová 2 – Hýroššová 4
Pirane nastúpili do zápasu zodpovedne a zápas už od prvých minút mali vo vlastných rukách. Po minuloročnej sezóne, kde dokázala Bratislava Topoľčanom uchmatnúť body sa Topoľčany zodpovedne pripravovali na každý jeden zápas proti tomuto súperovi. O zodpovednej práci a príprave svedčí aj výsledok z posledného zápasu keď Bratislava nestačila na Pirane. Topoľčany opäť presvedčivo vyhrali 4:15.

Slovo trénera:
„Bratislava s nami dokázala hrať pomerne vyrovnané stretnutia, ale natento turnaj prišla v oklieštenej zostave keďže jej maródovali niektoré hráčky a som rád, že sme nepripustili žiadnu drámu. Teší ma fakt, že sme od polovice stretnutia už neinkasovali už žiadny gól“.

PiranaSC Topoľčany 22
: 12 KVP Kúpele Piešťany /3:2, 9:2,5:2, 6:2/Brňová 4 – Hašková 4
Ani v poslednom zápase nenašli Topoľčany premožiteľa. Keď zdolali súperky z neďalekých Piešťan o desať gólov 22:12. Rozhodujúci náskok si vytvorili v druhej štrvrtine hry a zápas sa už dohrával.

Slovo trénera:
„Piešťany taktiež boli kvôli chorobám v oklieštenej zostave. Hoci malzápas pomerne slabší úvod tak výsledok svedčí o jeho priebehu. Dokázali sme byť lepším družstvom vo všetkých herných činnostiach a mrzí ma však vysoký počet inkasovaných gólov a vyfaulovanie sa dvoch hráčok.“Topoľčany aj počas predposledného turnaja hrali zodpovednú hru, priestor na turnaji dostali všetky hráčky z lavičky. Výhrami na tomto turnaji si zabezpečili už predposlednom kole obhajobu titulu Majstra Slovenska pre aktuálnu sezónu 2013/2014.

Zostava: Koťková – Vlnková, Jančeková,Janoušková, Koťková P., Kudláčiková, Lindnerová, Hanová, Jančeková M.,Hýroššová, Brňová, Kopcová, Lendelová

Marek Gális – tréner,
Jozef Bilický – vedúci družstva

Slovo trénera:„Pravdupovediac som myslel, že obhajoba titulu Majstra Slovenska v tejto sezóne bude ťažšia, ako jeho prvé získanie čo sa nepotvrdilo, keďže v tomto ročníku nenastúpili do najvyššej súťaže niektoré celky s históriou ženského vodného póla. Na fakte získania titulu to však nič nemení pretože máme najkomplexnešie družstvo a takisto aj zo strany klubu vytvorené veľmi dobré tréningové podmienky. Ďalšou motiváciou by bolo pre násvyhrať súťaž bez prehry a ešte lepšie bez straty bodu. Pevne verím, že sa nám tento cieľ podarí a udrží nás v koncentrácii aj na poslednom ligovom turnaji, ktorý bude v Piešťanoch v termíne 14. – 15. Júna.“